Zapracujte na otci aneb jak na kvalitní spermie

Rady a Tipy

Zapracujte na otci aneb jak na kvalitní spermie

Předně si řekněme narovinu, že z toho nadšený asi nebude. Ale co se dávkuje po kapkách, je mnohem lépe stráveno.

Pestrý jídelníček
Ano, ano, pro něj to platí také. Spermie pro svůj život a správný pohyb potřebují živiny, které se vyskytují v zelenině a ovoci. Naopak by se měl vyvarovat nadměrnému množství tuků a cukrů. Není to jen kvůli dobrému spermiogramu, pokud si tyto návyky osvojí, snadněji je přijme i budoucí dítko.

Konec s kouřením jako nový začátek
Návykové látky (alkohol, nikotin, drogy) výrazně ovlivňují pohyblivost a kvalitu spermií. Pokud je váš partner skutečně závislý na cigaretách a vykouří krabičku i více denně, měl by s tím skončit ještě dřív, než se začnete o potomka pokoušet, aby se jeho organizmus stačil pročistit. Alkohol způsobuje vyšší úmrtnost spermií. Sklenička na kuráž nevadí, ale pokud se z ní stane každodenní lahev, je to varovný znak nejen vůči zdravotnímu stavu, ale také tomu psychickému.

Slipy mu vyměňte za trenýrky
Varlata jsou zcela záměrně uložena mimo dutinu břišní. Spermie, které se v nich vyvíjejí, totiž potřebují ke svému zrání nižší teplotu, než je ta tělesná. Těsné prádlo, jež varlata přitisknou k tělu, tak zvyšují jejich vnitřní teplotu. Navíc mohou škrtit cévy a žilky, které varlata vyživují.

Vyhřívaná sedadla či notebook na klíně
Stejně jako v předchozím bodě zvyšují tyto dva faktory teplotu varlat. Pokud se jedná o nárazovou situaci, kdy si ten notebook prostě nemá kam dát, nebo jede ve vypůjčeném autě, nic se nestane. Jakmile je to ale jeho oblíbený styl práce nebo je z pracovních důvodů neustále na cestách, měl by rozhodně zpozornět a věnovat svému zdraví a budoucnosti rodiny více pozornosti.

Pozor na chlamydie
Chlamydie jsou bakterie, kterým se velmi dobře může dařit u sexuálně aktivních jedinců. Jakmile se usadí na hostiteli, nijak výrazně se neprojevuje, infekce se šíří potichu a nenápadně. Pokud se tento problém neléčí, může u mužů vyvolat uzavření chámovodů. Přenese-li tuto bakterii partner na partnerku, může to skončit až neprůchodností vejcovodů, čili neplodností.

 

Fertility Blend pro páry

Jedná se o tržní balení obsahující variantu pro ženy i pro muže. Komplexní péče mnohem efektivněji podpoří snahu o přirozené početí* vytouženého miminka.

Oba přípravky obsahují mimo jiné také patentově chráněnou kombinaci látek, jejichž účinky potvrdila rozsáhlá klinická studie.