Chci dítě po 40 – jak na to?

Rady a Tipy

Chci dítě po 40 – jak na to?

Chci dítě po 40 - jak na to?

Matek starších 40 let v Česku každým rokem přibývá. V posledních letech se jejich počet vyšplhal až ke třem tisícům, což je 3krát více než třeba v 80. letech. Jaké výhody přináší těhotenství ve zralém věku a jak si v něm zjednodušit cestu k početí?

Průměrný věk české prvorodičky je okolo 30 let. Důvodem těchto pozdních prvních těhotenství bývá ve většině případů sociální aspekt. Velké procento žen totiž chce nejdříve vybudovat kariéru a až poté rodinu. Své mateřství si naplánují až ve chvíli, kdy je již početí obecně komplikovanější. Být matkou ve zralém věku však nese určité výhody.

Výhody starších matek

Z biologického hlediska je podle gynekologů ideální věk pro početí 23 let. Ženu od 35 již lékaři chápou jako starší rodičku. V tomto věku je pravděpodobné, že vám lékaři budou věnovat tu nejlepší péči. Další výhodou starších rodiček a matek je jejich životní vyzrálost, kterou málokterá dvacetiletá dívka má. Ženy po 40 jsou již emočně vyrovnané, mají stabilní rodinné zázemí a umí si těhotenství užívat.
Chci dítě po 40 - jak na to?
Miminko vás omladí

Je vědecky dokázáno, že těhotenství díky vyplaveným hormonům matku omlazuje. Ženy tak vydrží mnohem více, než kdyby dítě neměly. A to ať už je vám 25 nebo 45. Starší matky pak omládnou ještě více, a to proto, že jsou opět vhozeny do života plných plenek, chrastítek a kočárků. V poradně potkávají mladší maminky, mezi nimiž se cítí možná i o 10 let mladší.

Jak na to? Omlaďte své tělo!

Připravit své tělo na těhotenství je jednoduché. Stačí se o něj jen pořádně starat a dát mu tu nejlepší péči. Nejdůležitější ze všeho je nekouřit a nepít alkohol. Dále je potřeba vyléčit veškeré gynekologické problémy jako jsou záněty, myomy či cysty. Celkově byste měla dodržovat zdravý životní styl a dostat pod kontrolu krevní tlak a cholesterol. Nakonec byste měla být i v dobré fyzické kondici, díky níž podpoříte nejen početí, ale usnadníte si i samotné mateřství.
Chci dítě po 40 – jak na to?
Maximalizujte své možnosti pomocí doplňku stravy

Mnoha ženám, nejen po 40, se při snaze otěhotnět osvědčil doplněk stravy Fertility Blend® pro ženy. Vhodný jen především díky svému složení, ve kterém naleznete zinek přispívající k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselinu listovou, jež podporuje běžný metabolismu homocysteinu. Ve chvíli, kdy se oplodnění nedaří, bývá snaha o miminko velice psychicky náročná. Proto tento přípravek obsahuje také vitamin B12 a hořčík pro normální psychickou činnost. Účinky Fertility Blend jsou potvrzeny klinickou studií prováděnou americkými lékaři ze Stanford University School of the Medicine.

Fertility Blend pro páry

Jedná se o tržní balení obsahující variantu pro ženy i pro muže. Komplexní péče mnohem efektivněji podpoří snahu o přirozené početí* vytouženého miminka.

Oba přípravky obsahují mimo jiné také patentově chráněnou kombinaci látek, jejichž účinky potvrdila rozsáhlá klinická studie.