Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?

Rady a Tipy

Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?

Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?
Početí miminka je u čím dál tím většího procenta žen dlouhý a také psychicky náročný proces. Jedním z důvodů, proč ženám nejde otěhotnět, může být i dlouhodobé užívání antikoncepce.

Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce patří v dnešní době k jedné z nejvyužívanějších ochran proti nechtěnému těhotenství. Nejnovější výzkumy poukázaly na fakt, že při užívání antikoncepce produkují játra více globulinu, který na sebe váže testosteron. A právě testosteron je zodpovědný nejen za větší touhu, ale hlavně za dosažení orgazmu. Ve chvíli, kdy se však naváže na globulin je velká pravděpodobnost, že k očekávanému vyvrcholení nedojde.
Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?

Základní rady pro podporu početí

  1. Jezte a žijte zdravě – přestaňte kouřit, vyhýbejte se alkoholu, omezte kofein a ve svém jídelníčku se zaměřte na potraviny bez konzervantů, umělých barviv a aromat. Vaše strava by měla být čerstvá, vyvážená a pestrá.
  2. Buďte v kondici – pro úspěšné otěhotnění je nejlepší dostat se na svou ideální váhu. Tu lze orientačně zjistit pomocí indexu BMI. Podváha zapříčiňuje rozhození hormonální funkce vaječníků, nadváha pak komplikace v těhotenství, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak.
  3. Vyhněte se stresu – ten je totiž největším přítelem otěhotnění. Stresové hormony mohou zablokovat nejen menstruaci, ale také ovulaci. Mimoto také ovlivňují prokrvení dělohy a oslabují imunitu.
  4. Doplňte důležité látky – pokud chcete snahu o miminko maximalizovat, dopřejte svému tělu látky podporující početí. Důležitý je například zinek přispívající k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselina listovou, jež podporuje běžný metabolismu homocysteinu.

Fertility Blend pro páry

Jedná se o tržní balení obsahující variantu pro ženy i pro muže. Komplexní péče mnohem efektivněji podpoří snahu o přirozené početí* vytouženého miminka.

Oba přípravky obsahují mimo jiné také patentově chráněnou kombinaci látek, jejichž účinky potvrdila rozsáhlá klinická studie.