Povídejte si, nebuďte na to sama!

Rady a Tipy

Povídejte si, nebuďte na to sama!

Právě v tu chvíli žena ocení někoho, kdo rozumí jejím steskům, problémům, někoho, kdo si je sám prožil a ví, jak těžké jsou týdny čekání na vytoužené děťátko.

Pro potřeby s někým sdílet svůj smutek, otázky, naději existují na internetu poradny, kam můžete vložit svůj dotaz. Vyzkoušet můžete například poradnu na www.womenzone.cz, kde je už nyní přes 40 000 otázek, kterým se dostalo přes 100 000 odpovědí a asi 200 000 komentářů. Dámy zde řeší téma plodných dnů, těhotenských testů, početí nebo jiné zdravotní problémy. Za zmínku stojí jistě i www.babyweb.cz (sekce Nejde nám to, Jak na to?, Snažíme se…) nebo www.maminka.cz. Diskusní fóra, kde se lze o své trápení podělit a přečíst si názory jiných uživatelek, které mohlo potkat totéž, mohou některým ženám vlít novou naději do žil a posílit uvadající optimismus. A jak víte, psychická pohoda je pro otěhotnění velmi důležitá. Tato fóra najdete například na webech

Pokud nestojíte o nekvalifikované doporučení, hledejte radu odborníka například na www.ordinace.cz nebo na www.emimino.cz.

A co muži? I oni mají své stránky – www.adamcr.cz. Pánové zde najdou všechny informace o tématu početí, od spermiogramu, komunikace s partnerkou až po darování spermií a posuzování jejich kvality. I zde jsou dostupné diskuse, kde muži řeší neúspěšné početí potomka.

Pokud nestojíte o kontakt s okolním světem prostřednictvím internetu, můžete využít služeb odborníka – psychologa. Pomohou ti se zaměřením na manželské/partnerské vztahy a rodinu. Sami však musíte zvolit, zdali do toho půjdete společně nebo každý zvlášť. Velmi účinná jsou taková sezení, při nichž jsou přítomni oba z partnerů. Často tak napovrch vyplavou věci, o kterých nemluvíte, ale trápí vás – může to být přístup partnera k neúspěšnému početí, obviňování, počínající deprese a další stavy spojené s tímto kritickým obdobím.

 

Fertility Blend pro páry

Jedná se o tržní balení obsahující variantu pro ženy i pro muže. Komplexní péče mnohem efektivněji podpoří snahu o přirozené početí* vytouženého miminka.

Oba přípravky obsahují mimo jiné také patentově chráněnou kombinaci látek, jejichž účinky potvrdila rozsáhlá klinická studie.