Počít dítě přece není nic těžkého!

Rady a Tipy

Počít dítě přece není nic těžkého!

 

Počít dítě přece není nic těžkého!
A začneme hned s tou první. Je to těžké. Je to těžké pro ženu, která chápe svou roli matky a není v ní úspěšná. Není to nic snadného a také nic zvláštního, pokud jsou vaše pokusy prvních pár měsíců neúspěšné. Podle světové zdravotnické organizace má v současné době problémy s početím dítěte až patnáct procent párů.

Jakmile na to přestaneš myslet, otěhotníš
Kéž by to bylo tak jednoduché. Je pravdou, že stres a urputná snaha o miminko mohou spíše uškodit, ale je tak těžké přestat myslet na tu jedinou věc v životě, o které víte, že mu dá smysl. Pokud se chcete skutečně uvolnit, můžete začít meditovat nebo provádět třeba Tai-Chi. Pohyb protáhne svaly a uvolní mysl od stresujícího sevření. Pokud se navíc naučíte pracovat se svými myšlenkami, stresem a tělem, je to skvělá průprava do mateřství.

Vždyť už jedno máš, v čem je problém?
Problémy s otěhotněním mohou potkat také páry, které s tím dříve problém neměly. Od minulého těhotenství se totiž mohou vyskytnout zdravotní problémy, které početí ztěžují nebo jej úplně znemožňují (endometrióza, nepravidelná ovulace, prodělaná infekce). Zde je skutečně vhodná prohlídka lékaře.

Je s tebou něco špatně!
To také nemusí být pravda. Podle statistik je problém na straně ženy pouze ve 35 %. Muži jsou na tom naprosto stejně – také 35 %. Zbytek případů je kombinací příčin u obou partnerů. Pokud tedy nemůžete otěhotnět, neberte vinu jen na sebe, pošlete partnera na vyšetření, třeba vás jeho výsledky překvapí.

Nevymlouvej se na věk! Zdravá ženská otěhotní kdykoliv!
Opět omyl. Věk má na plodnost velmi důležitý vliv. Ve třiceti neotěhotní zhruba 7 % žen, o pět let později je to už 11 % a ve čtyřiceti má tyto problémy každá třetí žena. Podle statistických údajů má žena ve 40 letech už jen zhruba 2 % vajíček, která jsou schopna oplodnění.