Jonášova metoda aneb početí podle hvězd

Rady a Tipy

Jonášova metoda aneb početí podle hvězd

Zajímavostí posledních let se stává kontrola porodnosti s pomocí astrologických výpočtů, kterými se zabýval slovenský lékař MUDr. Eugen Jonáš. Tento muž byl proslulý svým negativním přístupem k uzákonění potratu v šedesátých letech minulého století a jako protestní reakci nastínil zákony přirozené regulace početí. Právě zde objasnil vliv měsíce na dobu plodnosti ženy a na tvorbu pohlaví plodu. Jeho metoda je založena na výpočtech plodných a neplodných dnů žen v závislosti na spojení ženy s Měsícem. Tuto metodu testoval na mnoha manželských párech po celý svůj život. Určoval vhodné termíny pro početí a úspěšné donošení dítěte.

Jonášova metoda podává výpovědi, že žena může otěhotnět v dobu, kdy je Slunce a Měsíc v takovém postavení, v jaké byli ve chvíli jejího narození. Tato fáze se opakuje pravidelně každých 29 až 30 dní. Ve většině případů se nekryje s menstruačním cyklem. Postupem času se tyto dva cykly rozejdou a za několik dní opět sejdou a právě v této době nastává optimální plodnost. Právě v tomto čase je tedy příhodné zapracovat na početí dítěte.

Rada:

Pro tuto metodu je vhodné nemít rozházený menstruační cyklus od hormonální antikoncepce, aby se daly naplánovat plodné dny.