Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?

Rady a Tipy

Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?

Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?
Početí miminka je u čím dál tím většího procenta žen dlouhý a také psychicky náročný proces. Jedním z důvodů, proč ženám nejde otěhotnět, může být i dlouhodobé užívání antikoncepce a rozhození hormonů po jejím vysazení.

Hormonální antikoncepce a její negativa

Hormonální antikoncepce patří v dnešní době k jedné z nejvyužívanějších ochran proti nechtěnému těhotenství. HA má však i další přínosy neantikoncepční charakteru, jako jsou například poruchy menstruačního cyklu či premenstruační problémy. Žádný lék však nemá jen pozitivní účinky a hormonální antikoncepce není výjimkou. Nejčastějšími komplikacemi bývají bolest hlavy, napětí v prsou, náladovost, nervozita či nárůst hmotnosti. Velmi často se také stává, že ženy užívající hormonální pilulky jsou ochuzeny o sexuální vzrušení. Nejnovější výzkumy poukázaly na fakt, že při užívání antikoncepce produkují játra více globulinu, který na sebe váže testosteron. A právě testosteron je zodpovědný nejen za větší touhu, ale hlavně za dosažení orgazmu. Ve chvíli, kdy se však naváže na globulin je velká pravděpodobnost, že k očekávanému vyvrcholení nedojde.
Jak nejlépe otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?
Dlouhodobé užívání antikoncepce

Hlavním účelem hormonální antikoncepce je zabránění ženám v otěhotnění. Pro většinu žen je tak naprosto normální, že užívají hormony již od začátku svého sexuálního života. Poté, co antikoncepci vysadí, však mohou mít problém ihned počít. Díky vysazení hormonů totiž dojde k rozhození ženského cyklu, jehož úprava může trvat delší čas. Jak být tedy tělu i po vysazení antikoncepce nápomocna, aby snaha otěhotnět byla jednodušší?

Základní rady pro podporu početí

  1. Jezte a žijte zdravě – přestaňte kouřit, vyhýbejte se alkoholu, omezte kofein a ve svém jídelníčku se zaměřte na potraviny bez konzervantů, umělých barviv a aromat. Vaše strava by měla být čerstvá, vyvážená a pestrá.
  2. Buďte v kondici – pro úspěšné otěhotnění je nejlepší dostat se na svou ideální váhu. Tu lze orientačně zjistit pomocí indexu BMI. Podváha zapříčiňuje rozhození hormonální funkce vaječníků, nadváha pak komplikace v těhotenství, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak.
  3. Vyhněte se stresu – ten je totiž největším přítelem otěhotnění. Stresové hormony mohou zablokovat nejen menstruaci, ale také ovulaci. Mimoto také ovlivňují prokrvení dělohy a oslabují imunitu.
  4. Doplňte důležité látky – pokud chcete snahu o miminko maximalizovat, dopřejte svému tělu látky podporující početí. Důležitý je například zinek přispívající k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselina listovou, jež podporuje běžný metabolismu homocysteinu.

Fertility Blend pro páry

Jedná se o tržní balení obsahující variantu pro ženy i pro muže. Komplexní péče mnohem efektivněji podpoří snahu o přirozené početí* vytouženého miminka.

Oba přípravky obsahují mimo jiné také patentově chráněnou kombinaci látek, jejichž účinky potvrdila rozsáhlá klinická studie.