Rady a tipy

Ideální sexuální poloha pro podporu početí

Určitě to také znáte! Už nějaký ten pátek intenzivně pracujete na miminku, a to vyžaduje značnou námahu. Jestliže se stále nedaří, často na mysl vyplouvá otázka, zda existuje nějaká „doporučená poloha“, která by zvýšila šanci na početí dítěte. Odpověď zní zcela jednoznačně: ANO, misionář je ta správná cesta k úspěchu!.

Vloženo: 18.1.2017

Mužská plodnost v ohrožení

Plodnost u mužů je vyjádření jejich schopnosti oplodnit svými spermiemi ženské vajíčko a zplodit tak nový život. Tento proces závisí především na funkční kvalitě spermií. Posuzuje se objem, množství, stupeň pohyblivosti, morfologie nebo zkapalnění. Na kvalitě mužského ejakulátu se projevuje celá řada faktorů.

Vloženo: 27.2.2015

Jonášova metoda aneb početí podle hvězd

Už dlouhou dobu se snažíte se o miminko a stále se nedaří? Jestliže hledáte zaručenou metodu, jak spolehlivě otěhotnět a dítě v pořádku donosit zkuste náročný proces otěhotnění vypočítat na plodné a neplodné dny jinak, než konvenčními metodami. Jediné, co pro výpočet musíte vědět, je místo, datum a hodina vašeho narození.

Vloženo: 27.1.2015

Kdy očekávat těhotenství po vysazení hormonální antikoncepce?

V současnosti se hormonální antikoncepce stala běžnou záležitostí pro mnoho žen. V okamžiku, kdy se rozhodnete založit rodinu a připravit tělo na těhotenství je potřeba se připravit na řadu změn, které možná nevnímáte, ale přesto probíhají.

Vloženo: 16.12.2014

Počít dítě přece není nic těžkého!

Počít dítě přece není nic těžkého!

V případě, že se snažíte otěhotnět, se jistě setkáváte s řadou „zaručených pravd“ a vět, které vás mohou zahnat do koutu. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Vloženo: 18.11.2014

Zapracujte na otci aneb jak na kvalitní spermie

Děláte první poslední, ale těhotenský test vychází stále negativně? Možná je čas, aby se do procesu zapojil také budoucí otec, a to nejen, jako dárce spermatu, ale zejména jako dárce KVALITNÍHO spermatu. Jak na to?

Vloženo: 10.9.2014

Povídejte si, nebuďte na to sama!

Ne nadarmo se říká Sdílená radost – dvojnásobná radost, sdílený smutek – poloviční smutek. Stává se, že ženy, které mají problémy s otěhotněním, nenachází potřebnou oporu ve svém okolí, které neustále hledá viníka a snaží se radit i když tyto rady nejsou vítány…

Vloženo: 1.8.2014

Jak probíhá IVF (umělé oplodnění)

Když vytoužené miminko pořád nepřichází, můžete využít poznatky moderní medicíny. Hovoříme o metodách asistované reprodukce, konkrétně mimotělního oplodnění neboli IVF (vitro fertilizace – umělé oplodnění vajíčka spermií). Jak tato metoda probíhá a na co všechno se musíte připravit?

Vloženo: 18.7.2014

Co neříkat ženě, která nemůže otěhotnět

Na každou ženu, která se snaží o miminko, vyvíjí její okolí určitý tlak. Pokud se navíc nedaří počít a snahy o miminko se míjejí účinkem, tento tlak se ještě zvýší.

Vloženo: 10.7.2014

Kdy hovoříme o neplodnosti

Pokud se vám nedaří počít v prvních několika měsících trpělivé snahy, pořád ještě nemusíte věšet hlavu. Neplodnost je dlouhodobější záležitost.

Vloženo: 25.4.2014

Pár statistických údajů

Nabízíme několik zajímavých faktů, které poukazují na současnou situaci z oblasti plodnosti a reprodukce.
Tak jak na tom Češi jsou?

Vloženo: 21.4.2014